Szkodzi mi bardzo wzmianka w BIK o niespłaconym kredycie gotówkowym. Znalazłam firmę finansową która oferuje mi, że wyczyści BIK z tego wpisu. W umowie na taka usługę mają zapis stanowiący że w przypadku niewywiązania się oddadzą mi pieniądze. W sumie nie ryzykuję chyba ale co Państwo sądzą o takiej ofercie?

Stanowczo odradzamy podpisanie umowy na taką rzekoma usługę, gdyż wywiązanie się – wykonanie takiej usługi jest po prostu niemożliwe jeżeli faktycznie ma pani zaległe raty (a tego Pani nie kwestionuje). Bank nie ma prawa usunąć z BIK wpisu o zaległej należności kredytowej. Więcej o tym proponuję poczytać tu: http://www.pozyczkowy.net/?p=117. Firma która oferuje taką usługę zapewne dobrze o tym wie, iż jest to usługa niewykonalna a pieniędzy Pani nie oddadzą a gdy uzyska Pani orzeczenie sądowe nakazujące zwrot pieniędzy i wystąpi Pani do komornika aby wyegzekwował należność, to prawdopodobnie okaże się, że dłużnik nie ma żadnego majątku, oficjalnie. Egzekucja będzie nieskuteczna. Jedyną szansa na odzyskanie pieniędzy byłoby zawiadomienie organów ścigania o oszustwie; wtedy taki „czyszczący BIK” oszuści mogliby się wystraszyć i oddać pieniądze.

Nie uda się Pani uzyskać bankowego kredytu w takie sytuacji, tzn. będąc wpisaną do BIK i może Pani jedynie liczyć na kredyty bez BIK czyli pozabankowe pożyczki a te, jeżeli bez zabezpieczenia (zastaw, hipoteka, poręczenie osoby posiadającej zdolność kredytową) przyznawane, to oferowane są w kwotach stosunkowo niskich.

Jedna myśl nt. „Czyszczenie BIK z aktualnego długu kredytowego

  1. Klientami na pożyczki spoza banków i bez BIK bywają też firmy. Jednak zapewne podobnie jak w banku, szczególnie nowej firmie trudniej też o pozabankową pożyczkę niż osobie zatrudnionej gdzieś na umowę o pracę, o przewidywalnych comiesięcznych dochodach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *